Programajánló
Reformáció hete Hajdúnánáson
Ünnepi Istentisztelet Nagyvarsányban
okt 22
A Nagyvarsányi Református Általános Iskola és Óvoda Nevelőtestülete és a fenntartó Nagyvarsányi Református Egyházközség szeretettel meghívja Önt 2017. október 22-én (vasárnap) 15 órakor kezdődő Ünnepi Istentiszteletre, amelyen az Intézmény pedagógusai, dolgozói és tanulói ünnepélyes fogalmat tesznek.
Egyháztáji vásár október 21-én
okt 21
A Magyar Református Szeretetszolgálat 2017. október 21-én 7.30-11:00 óra között szervezi meg termelői vásárát.
1956 emlékezete - könyvbemutató és kiállításmegnyitó
okt 20
A Tiszántúli Református Egyházkerület Gyűjtemények tisztelettel és szeretettel meghívja 2017. október 20-án pénteken délután 16.30 órakor a Debreceni Református Kollégiumba, Sümegi György "Bényi Árpád festőművész: börtön és betiltás 1956, 1966" című könyvének bemutatására. Ezt követően nyílik majd meg az 1956 a magyar képzőművészetben című kiállítás.
Hirdesd az Igét! - Generációk közötti találkozó Mátészalkán
okt 15
A Szentírás belső bizonyságtétele címmel Generációk közötti találkozó lesz október 15-én Mátészalkán, a Hirdesd az Igét! programsorozat keretében.
A Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola új épületének alapkőletétele
okt 15
A Tiszántúli Református Egyházkerület és a Fehérgyarmati Református Egyházközség nevében tisztelettel meghívjuk Önt és kedves családját a reformáció 500. évfordulójához kapcsolódó ünnepségsorozat kiemelkedő eseményére, a Kölcsey Ferenc Református Általános Iskola új épületének ünnepélyes alapkőletételére.
Gencsi Zoltán: Ágas-Bogas Líciumfa – cívisek hittel és magyar szürkékkel c. előadása a Kistemplomban
okt 14
Október 14-én 18 órakor Gencsi Zoltán Hortobágy kutató a Reformáció 500. évfordulója kapcsán előadást tart a Kistemplomban Ágas-Bogas Líciumfa – cívisek hittel és magyar szürkékkel címmel. A rendezvény a Kistemplomi - Ispotályi Református Egyházközség és a Kortárs Szalon Kulturális Alapítvány közös rendezvénye.
IV. Nyíracsádi Regionális Ifinap
okt 14
IV. Nyíracsádi Református Regionális Ifinap 2017. október 14. - Nyíracsád
"Hogyan találom meg a kegyelmes istent?" - a Nyírmeggyesi Református Egyházközség reformációs programjai
okt 13
Szeretettel hív és vár mindenkit a Nyírmeggyesi Református Egyházközség a programjaira!
Merre tovább keresztyénség?
okt 12
Miért fogy a keresztyénség Európában és miért hódít máshol? Mi az, ami összeköt és mi választ el? Fekete Károly református és Fabiny Tamás evangélikus püspök erről is vitázik csütörtökön este hatkor a Károli-egyetem Hittudományi Karán.