Programajánló
Egyházmegyei Közgyűlés a Nagykunsági Református Egyházmegyében
ápr 23
A Nagykunsági Református Egyházmegye Elnöksége szeretettel meghívja Önt és kedves Családját Egyházmegyei Közgyűlésünkre. A Közgyűlésen kerül sor Nt. Beszterczey András (Mezőtúr) nyugalomba vonuló esperestől történő elbúcsúzásra, és Nt. Koncz Tibor (Karcag) megválasztott esperes beiktatására. Igét hirdet: Főtiszteletű dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke.
25 éves a Musica Sacra Egyházzenei Alapítvány
ápr 23
Negyed évszázaddal ezelőtt, 1992 áprilisában a Tiszántúli Református Egyházkerület és a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség összefogásával létrejött a Musica Sacra Egyházzenei Alapítvány. A jubileumi évfordulóra most vasárnap, április 23-án ünnepi istentiszteleten emlékezünk meg 10 órától a Debreceni Református Nagytemplomban.
ÉG ÉS FÖLD – BORSOS MIKLÓS ÉS A BIBLIA
ápr 23
Április 23-án Győrben, az Esterházy-palotában folytatódik a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány (KOGART) és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) tavaly novemberben elindított, a reformáció 500. évfordulója alkalmából rendezett négyállomásos sorozata.  A mostani tárlat Borsos Miklós azon munkáit vonultatja fel, amelyeket a Biblia hatása hívott életre.
Húsvéti Úrvacsorás Istentisztelet a Debreceni Református Kistemplomban
ápr 22
Húsvéti Úrvacsorás Istentisztelet a Debreceni Református Kistemplomban 2017. április 22-én 16 órától Huszár Gál istentiszteleti rendje szerint lesz úrvacsorás istentisztelet Debrecenben a református Kistemplomban.
„A reformáció bélyegeken” című kiállítás Hajdúnánáson
ápr 21
A Reformáció 500. és a Magyar Református Egyház megalapításának 450. évfordulója tiszteletére összeállított „A reformáció bélyegeken” című bélyeggyűjteményt bemutatják Hajdúnánáson is, a Kőrösi Csoma Sándor Református Gimnázium dísztermében.
24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál
ápr 20
A Magyar Bibliatársulat és a Kálvin Kiadó újdonságokkal és kedvezményes vásárlási lehetőséggel várja a könyvbarátokat a 24. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon.
Húsvéti ételosztás a Reménysugár Hajléktalan Melegedőnél
ápr 15
Húsvétkor is asztalt terítenek a rászoruló családoknak a debreceni vállakozók, akik a a Magyar Református Szeretetszolgálat kooordinálásban mintegy 250 adag melegételt, süteményt és kenyeret osztanak ki 2017. április 15-én, (Nagyszombaton) 11.00 órától Debrecenben, a Péterfia 40. alatt található Reménysugár Hajléktalan Melegedőnél.
Nyolcvanéves a Nyíradonyi Református Egyházközség - ünnepi istentisztelet nagypénteken
ápr 14
A Nyíradonyi Református Egyházközség 2017. április 14-én nagypénteken 17.00 órai kezdettel ünnepi istentisztelet keretében helyezi el az Egyházközség Alapító Okiratát a torony gömbjébe az utókor számára. A Reformáció 500. évfordulója, a templom felszentelésének 80. évfordulója és a torony építésének 20. évfordulója alkalmából.
Fekete Károly püspök Húsvéti szolgálata
ápr 13
Április 13., Nagycsütörtök, 18 óra, Nagytemplom Április 16., 10 óra, Debrecen-Kossuth Utcai Református Egyházközség (Verestemplom). Az istentiszteletet felvételről közvetíti az Európa Rádió 11 órától, majd ismétlés 20 órától. Az istentisztelet online is hallgatható, a honlap ide kattintva érhető el.  Április 17., 10 óra, Nagytemplom
16. századi debreceni liturgiák a Kistemplomban