Programajánló
Reformáció 500 - Nemzeti megemlékezés
okt 31
REFORMÁCIÓ 500 NEMZETI MEGEMLÉKEZÉS Papp László Budapest Sportaréna 2017. október 31.
Győri L. János – Győri Katalin: Menekülők - Díszbemutató
okt 30
1660-ban, Várad eleste után a váradi deákok Martonfalvi György professzor vezetésével Debrecenbe menekülnek – ezzel válik a Debreceni Kollégium az „ország iskolájává”, s Debrecen „egész Magyarország és Erdélységnek világosító lámpásává”.
Színház, hit, vallás - kiállításmegnyitó a Csokonai Színházban
okt 30
A Csokonai Színház szeretettel várja Pál Hunor és Tamus István a reformáció 500. évfordulója alkalmából rendezett Színház, hit, vallás című közös kiállításának megnyitójára.
Refo500: Éjszakai túra Hajdúbagoson
okt 30
Refo500: Éjszakai túra Hajdúbagoson október 30-án 17 órától.
"És fölöttünk a mennysátor" - a Debreceni Református Kollégium Múzeumának őszi szünidei programjai
okt 30
"És fölöttünk a mennysátor"- A Debreceni Református Kollégium Múzeumának rendhagyó, őszi szünidei programja általános iskolásoknak, irodalommal, zenével, kézműves foglalkozással.
Hálaadó istentisztelet a Zilahi Református Nagytemplomban
okt 29
A Zilhai Református Egyházmegye gyülekezetei a Reformáció 500., a Magyar Református Egyház születésének 450. évében közös hálaadó istentiszteletre gyűlnek össze, imádva az Urat, aki hajlékunk volt nemzedékről nemzedékre.
A reformáció ünnepe Hajdúböszörményben
okt 29
A reformáció ünnepe Hajdúböszörményben
A hajdúnánási festett fakazettás mennyezet avatása, óvoda és tornaterem alapkőletétel, Kálvin-szobor átadás
okt 27
A Hajdúnánási Református Egyházközség és a Hajdúnánás Város Önkormányzata tisztelette meghívja Önt a Reformáció Hete Hajdúnánáson elnevezésű rendezvénysorozat október 27-i kiemelt eseményeire.
Virágok re-formációja a Nagytemplomban
okt 25
Nem mindennapi kiállítás nyílik a Debreceni Református Nagytemplomban október 25-én, szerdán: Szarka Miklósné Darvas Gyopár préselt virágszirmokból és falevelekből készít kollázsokat, melyek különböző templomi díszeket, valamint Bibliai alakokat és tájakat ábrázolnak.
Ünnepi bibliakiadások bemutatója
okt 24
Tisztelettel meghívjuk Önt a Magyar Bibliatársulat és a Kálvin Kiadó 2017. október 24-én 12.30-kor kezdődő könyvbemutatójára, amelyen a reformáció kezdetének 500. évfordulójára megjelent ünnepi bibliakiadásainkat mutatjuk be.