Programajánló
Hálaadó istentisztelet a Cserkeszőlői Református Egyházközségben
szept 03
A Cserkeszőlői Református Egyházközség ünnepi istentiszteletet tart 2017. szeptember 3-án három órától a Cserkeszőlői Református Templomban. A gyülekezet hálát ad Istennek az egyházközség új harangjáért és haranglábjáért.
Reformáció-500 Kortárs grafikai pályázat és kiállítás - megnyitó és eredményhirdetés
szept 02
A Tiszántúli Református Egyházkerület Elnöksége, a Magyar Művészeti Akadémia, Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata és a Főnix Rendezvényszervező Közhasznú Nonprofit Kft. közös szervezésében  valósul meg 2017. szeptember 2-án, szombaton 16 órakor a Kölcsey Központban  a REFORMÁCIÓ-500 KORTÁRS GRAFIKAI KIÁLLÍTÁS megnyitója és eredményhirdetése.
Hálaadó istentisztelet a Debrecen-Nagysándor-telepi Református Egyházközségben
szept 02
A Debrecen-Nagysándor-telepi Református Egyházközség 2017. szeptember 2-án 14 órától hálaadó ünnepi istentiszteletet tart a reformáció 500 éves évfordulójára felépült új gyülekezeti központ örömére.
Televíziós istentisztelet
szept 02
Szeptember 2-án a Kárpát-medencei Református tanévnyitóról, Miskolcról lesz közvetítítés a közmédia Duna csatornáján.
Kárpát-medencei közös tanévnyitó
szept 02
2017. szeptember 2-án (szombaton) 11 órától veszi kezdetét a Kárpát-medence református oktatási intézmények közös tanévnyitó ünnepsége.
Ünnepi tanévnyitó közgyűlés a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen
szept 02
A ti hitetek mellé ragasszatok jó cselekedetet, ... a jó cselekedet mellé tudományt." (2Pét 1,5) A Debreceni Református Hittudományi Egyetem 2017. szeptember 2-án 10 órától istentisztelettel kezdődő ünnepi tanévnyitó közgyűlést tart a Debreceni Református Nagytemplomban.
GasztroTeológia III. - Étkezés az Ószövetségben
szept 01
Mit evett Mózes? Mi is az a manna? Milyen szigorú előírások szabályozták az ószövetségi ember étkezését?
Segítség a tanévkezdésben
szept 01
A Magyar Református Szeretetszolgálat már 10 éve segíti a nehéz körülmények között élő családok tanévkezdését. Ezúttal is iskolatáskával és tanszerekkel járulnak hozzá a nélkülözők terheinek csökkentéséhez.
Mága Zoltán tanévnyitó koncertje Tiszafüreden
szept 01
Mága Zoltán Prima Primissima-díjas hegedűművész kamarazenekarával együtt ünnepi koncertet ad 2017. szeptember 1-én (péntek) 10 órakor a Tiszafüredi Református templomban. Az ünnepi tanévnyitó istentiszteleten Mága Zoltán hegedűművész 500.000 forintos adományban részesíti a Bán Zsigmond Református Óvodát.
A Debreceni Református Kollégium Általános Iskolájának évnyitója
szept 01
A tanévnyitó ünnepség 2017. szeptember 1-jén, 9.00 órakor lesz a Nagytemplomban.