Programajánló
A Nőszövetség Őszi Konferenciája november 9-12. között
nov 09
„Nem ti választottatok ki engem, hanem én választottalak ki titeket, és arra rendeltelek, hogy elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és gyümölcsötök megmaradjon.” János 15,16
Debreceni Irodalmi Napok 2017 - Hitvallás és irodalom
nov 06
A Debreceni Irodalmi Napok fő témája a hitvallás és az irodalom, a hit keletkezésének, elmélyülésének és kifejezhetőségének kérdése az irodalomban, az irodalom által - a hit melletti tanúságtétel korai formáitól a kortárs szerzőkig.
Lelkészbeiktatás a Hajdúböszörmény Kálvin téri Református Egyházközségben
nov 05
A Hajdúböszörmény Kálvin téri Református Egyházközség presbitériuma tisztelettel és szeretettel meghívja új lelkipásztora, Somogyi László volt székesfehérvári lelkész beiktató istentiszteletére.
Ünnepélyes alapkőletétel Püspökladányban
nov 05
A Püspökladányi Református Egyházközség és az Erőss Lajos Református Általános Iskola tisztelettel meghívja Önt a 2017. november 5-én 9:15-től tartandó ünnepi istentiszteletre, az új iskolaszárny alapkőletéterére, valamint az elkészült műfüves pálya átadására.
Kárpát-medencei magyarok zenéje 2017
nov 05
A Kárpát-medence magyarságának és nemzetiségeinek kulturális találkozása A Stereo Kft. és a Periferic Records 2001 óta szervezi a Határon Túli Magyarok Zenéje (HTMZ) koncerteket, amelyet 2008-tól Kárpát-medencei Magyarok Zenéje (KmMZ) névre kereszteltek. Bartók és Kodály nyomdokait követve úgy gondolják, hogy a népzenének, világzenének is ott a helye a Zeneakadémián, színházakban, fényes hangversenytermekben.
Cenzúrázott reformációs filmet mutatnak be Debrecenben
nov 04
A reformáció hetében mindenhol Luther Mártonra emlékezünk – a Debreceni Német Kulturális Fórum egy igazán különleges programra várja az érdeklődőket szombat este a Református Kollégium Dísztermébe, hiszen a debreceni közönség számára is bemutatják azt a filmet, melyet korábban csak cenzúrázott változatban láthattak a nézők.
Egyháztáji vásár november 4-én
nov 04
Egyháztáji vásár november 4-én a Debrecen-Széchenyi Kerti Református Templom udvarán.
Családi nap a Dorcas Campingben
nov 01
MEGHÍVÓ Tisztelettel és nagy szeretettel meghívjuk Önt Családi napunkra és Prevenciós egészségnapunkra, melynek témája: „Lelkünk egészsége”. Programunk megrendezésének időpontja: 2017. november 1. kezdés: 14.00 óra Helyszíne: Debrecen, Dorcas Camping
Emlékhangverseny Törökszentmiklóson október 31-én
okt 31
Emlékhangverseny a reformáció ünnepe alkalmából október 31-én Törökszentmiklóson, a református templomban.
Reformációi ünnepség október 31-én Debrecenben
okt 31
A Tiszántúli Református Egyházkerület és a Debreceni Református Egyházmegye Elnöksége tisztelettel hívja és várja a reformáció 500. jubileumi évében, 2017. október 31-én tartandó reformációi ünnepségére.