Programajánló
Összeül a Magyar Református Egyház zsinata
jún 24
Közös zsinati üléssel és szabadtéri istentisztelettel emlékezik meg a Kárpát-medencei reformátusság hitvalló közösségének 450 évvel ezelőtti megalakulásáról június 24-én, Debrecenben.
Szent László örökségtúra
jún 20
2017. június 30 - július 2. között a magyar történelem leghíresebb szentjének nyomába indulunk a következő kerékpáros örökségtúránkon. Jelentkezés: 2017. június 25-ig.
Tóth Máté Miklós: Számadással Istennek tartozom c. kötet könyvbemutatója - hanganyaggal
jún 19
Tóth Máté Miklós: Számadással Istennek tartozom c. kötet könyvbemutatója
Felhívás - Reformációi kerékpáros teljesítménytúra
jún 19
A Dunántúli Református Egyházkerület és a Pápai Református Egyházmegye támogatásával reformáció 500 éves évfordulójára kerékpáros lelkészi teljesítménytúrát szervezünk, melynek célja, hogy így fejezzük ki a reformáció, valamint a protestantizmus elterjedésében nagy szerepet vállaló peregrinus diákok iránti tiszteletünket.
Ünnepi istentisztelet és alapkőletétel Kisvárdán
jún 18
A Kisvárdai Református Egyházközség tisztelettel meghívja Önt és kedves családját az ünnepi istentisztelettel egybekötött alapkőletételre 2017. június 18-án 13.00 órától.
Szombaton gospel tölti meg a Nagytemplomot
jún 17
A keresztény vallási életből származó zenei stílus, a gospel műfaj kiválóságai tartanak ingyenes, közös koncertet 2017. június 17-én (szombaton) a Debreceni Református Nagytemplomban.
Egyháztáji vásár június 17-én
jún 17
Egyháztáji vásár június 17-én
Bélyegeken a reformáció - kiállítás Fehérgyarmaton
jún 15
Bélyegeken a reformáció Dr. Kocsis Attila református lelkész gyűjteményét Fehérgyarmaton tekinthetik meg az érdeklődők.
Luther-Bóra kézfogó az MNM-ben
jún 13
Luther Márton és az egykori apáca, Bóra Katalin 1525. június 13-án tartotta kézfogóját Wittenbergben. Az évfordulóról az MNM is megemlékezik – a Magyarországi Evangélikus Egyház Gyülekezeti és Missziói Osztályával összefogva különleges programra várjuk az érdeklődőket.
Jubileumi hálaadó istentisztelet a Debrecen-Széchenyi kerti Református Egyházközségben
jún 11
A Debrecen-Széchenyi kerti Református Egyházközség Presbitériuma és Hegymegi Kiss Áron református püspök leszármozottai szeretettel meghívják Kedves Testvérüket és Családját a 2017. június 11-én, vasárnap 10 órakor kezdődő jubileumi hálaadó istentiszteletre az egyházközség templomába, ahol leleplezik dr. Hegymegi Kiss Pál demokrata parlamenti képviselő (1885-1950) emlékművét.