Programajánló
Hálaadó Istentisztelet a köröstarcsai református templomban - hanganyaggal
aug 19
Tisztelettel és szeretettel meghívjuk Önt és kedves hozzátartozóit a köröstarcsai parókia és gyülekezeti ház felszentelésére és az ez alkalomból tartott hálaadó istentiszteletre 2017. augusztus 19-én délelőtt 10 órára a köröstarcsai református templomba.
Épületvetítés a Nagytemplomon
aug 17
A Reformáció 500. és a Magyar Református Egyház 450 éves évfordulóján mi más kerülhetne a Virágkarnevál nagyszabású épületvetítésének középpontjába, mint a Református Nagytemplom? Bordos László Zsolt, a világszerte ismert 3D fényművész nemcsak Debrecen és a reformáció történelmi mérföldköveit kelti életre, hanem napjaink és a jövő világát is a Nagytemplom falaira varázsolja, augusztus 17-19. között, 21 órától kezdődően, óránként 3 alkalommal.
Méliusz emlékére nyílik Biblia kiállítás a Nagytemplomban - hanganyaggal
aug 15
A reformáció 500. évfordulójához kapcsolódóan nyílik időszaki kiállítás a Nagytemplomban. Dr. Ötvös László lelkipásztor és bibliatörténész közel 40 különböző példányt állít ki a Szentírásból, valamint látható lesz Károli Gáspár kézírása is.
Keresztelési Emlék-istentisztelet és családi nap Berettyószentmártonban
aug 13
Keresztelési Emlék-istentisztelet és családi nap a Berettyószentmártoni Református Templomban és Templomkertben 2017. augusztus 13. (vasárnap)   Szeretettel hívunk és várunk mindenkit, hogy együtt ünnepeljük a keresztséget!
Vitányi Judit és Csorba Gergő duóban lép színpadra
aug 12
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar által szervezett Klasszikus Gitárosok Debreceni Találkozóján közösen lép színpadra 2017. augusztus 12-én a kereskedelmi televíziós csatornáról is ismert műsorvezető, Vitányi Judit, valamint Csorba Gergő gitárművész, a Nagytemplom kántora.
Egyháztáji vásár augusztus 12-én!
aug 12
Minden érdeklődőt szeretettel várnak a szervezők!
Dicsőítő Iskola 2017 - meghívó
aug 07
"csak az élő magasztalhat Téged" Ézs 38,19   Szeretettel hívunk téged is a Sófár Református Dicsőítő Iskolába!  Idén nyáron (augusztus 7-10.) már 10. alkalommal gyűlhetünk össze, Isten dicséretére. A tábornak idén a Kecskeméti Református Egyházközség intézményei adnak helyet.
Nagyváradi orgonaművész játszik a Református Nagytemplomban
aug 06
Augusztus 6-án (vasárnap) 18 órától Kristófi János orgonaművész, a nagyváradi székesegyház orgonistája ad ingyenes koncertet a Debreceni Református Nagytemplomban.
Civil nyílt nap a Dorcas Campingben
aug 06
Tisztelettel és nagy szeretettel meghívjuk Önt a 2017. 08. 06-án Civil nyílt nap keretében megrendezésre kerülő Családi napra, Szemléletformáló foglalkozásra a Biblia tükrében, valamint prevenciós egészségnapra, melyet a Dorcas Campingben tartunk.
Debrecen In Wittenberg 2017
aug 02
Debrecen, a Reformáció városa, a Tiszántúli Református Egyházkerület lelki és szellemi központja képviseli a Magyarországi Református Egyházat a Wittenbergi Reformáció Világkiállításon. Minden érdeklődőt szeretettel várunk 2017. augusztus 2-től 7-ig naponta 10.00 és 18.00 h között a CPCE/GEKE pavilonjában, a Luther Kertben! Debrecen pályázik az Európa Kulturális Fővárosa 2023 címre.