Programajánló
Országos Reformációi Istentisztelet
okt 28
2012
Október 28-án, vasárnap 17 órától a Budavári Evangélikus Gyülekezet templomában lesz a reformációi istentisztelet.
Istentisztelet ecsettel
okt 28
2012
Istentisztelet ecsettel címmel a dunántúli református templomok akvarelljeiből nyílik kiállítás vasárnap a debreceni Nagytemplomban. Mátyás Lajos tárlata két hétig lesz látható. A kiállítást Köntös László dunántúli főjegyző nyitja meg a 10 órakor kezdődő istentisztelet után.
Református Esték- Ünnepre hangolva II.
okt 26
2012
A Kisvarsányi Református Egyházközség szervezésében az elkövetkező ünnepes félévben „REFORMÁTUS ESTÉK - Ünnepre hangolva” címmel kulturális programok kerülnek megrendezésre beregi és szabolcsi templomokban. A programsorozat célja, hogy a térség kis falvaiba neves művészek segítségével eljussanak olyan magas színvonalú előadások, amelyek szakrális témájuk és tartalmuk révén teljesebbé, gazdagabbá teszik egy-egy egyházi ünnep élményét és üzenetét.
Határmenti lelkésztalálkozó Biharkeresztesen
okt 26
2012
Határmenti lelkésztalálkozó szerveznek Biharkeresztesen 2012. október 26-án és 27-én.
A Vizsolyi Biblia története színházi előadásban
okt 25
2012
A Vizsolyi Biblia nyomtatásának hiteles története és gyakorlata kerül bemutatásra interaktív színházi előadásban Daruka Mihály vezetésével 2012. október 25-én csütörtökön 17 órakor a Kistemplomban. A belépés ingyenes.
Kerületi Nőszövetségi Konferencia
okt 25
2012
A Tiszántúli Református Egyházkerület Nőszövetsége október 25-28 között tartja őszi konferenciáját Berekfürdőn a Megbékélés Házában.
"Pillanatképek a debreceni református közelmúltból"
okt 21
2012
"Pillanatképek a debreceni református közelmúltból" - Andics Árpád fotóművész kiállításának megnyitója. A kiállítást megnyitja: Dr. Csohány János ny. teológiai professzor Ideje: Október 21., vasárnap 11.00 Helye: Debrecen-Füredi úti Református Templom
"Út az életért" - Biharkeresztes
okt 19
2012
"Út az életért" címmel egészségügyi szűrővizsgálat lesz a Református Missziói Központ és a Betheda Gyermekkórház szervezésében Biharkeresztesen október 19-én, 10-16. óra közöt.
Sámson alakja az irodalomban és a zenében
okt 18
2012
A Debrecen-Füredi úti Református Templomban október 18-án, csütörtökön 18:00 órától Sámson alakja az irodalomban és a zenében címmel Karasszon Dezső orgonaművész előadása lesz hallható.
"Sámson alakja az irodalomban és a zenében"
okt 18
2012
"Sámson alakja az irodalomban és a zenében" - Karasszon Dezső orgonaművész előadása. Ideje: Október 18., csütörtök 18.00 Helye: Debrecen-Füredi úti Református Templom