Programajánló
Magyar Református Egység Napja
máj 20
2012
Május 20-án ünnepli a Kárpát-medencei reformátusság a Magyar Református Egység Napját. További információt a Magyar Református Egység honlapján találhat.
Kollégiumi Diáktalálkozó
máj 19
2012
Május 19. szombat 9.00 – 14.00 VII. Szigethy-kupa kosárlabda emléktorna (tornaterem, udvar) 10.00 – 18.00 Osztály- és évfolyam-találkozók (Gimnázium osztálytermei) 12.00 – 13.30 Ebéd (Tápintézet) 12.00 – 14.00 Regisztráció (Díszterem előtt) 14.00 Nyitó áhítat – Bereczki Lajos baptista lelkipásztor Kollégiumi Baráti Kör közgyűlése (Díszterem) A Debreceni Református Kollégium Budapesti Baráti Köre bemutatkozása – Dr. Bacskai Antal egyesületi elnök 15.00 Kávészünet – Kistanácsterem 15.30 A Kollégium felújított múzeumainak bemutatása – Dr. G. Szabó Botond gyűjteményi igazgató 16.30 Horthy Miklós emléktáblájának visszahelyezése A Kollégiumi Diákszövetség tevékenysége és Horthy Miklós kollégiumi diák emléktáblájának története — Dr. Győri János előadása (Díszterem) Az emléktábla leleplezése – Dr. Bölcskei Gusztáv (Kollégium udvara) – közreműködik a Kollégiumi Kántus 18.00 Preces (Oratórium) Igét hirdet: Dr. Bölcskei Gusztáv püspök – Szigethy-kupa díjátadás – Szépirodalmi pályázat eredményhirdetése 19.30 Örkény: Egypercesek – (Kálvin terem, Gimnázium) – Előadják a gimnázium 10/b osztályos tanulói Május 20. vasárnap 10.00 Ünnepi istentisztelet a Nagytemplomban Gimnáziumi nap Igét hirdet: Horsai Ede gimnáziumi vallástanár
Szeretethíd
máj 18
2012
2012. május 18-19. Ismét Szeretethíd -Jelentkezz önkéntesnek! A Szeretethíd keretében segítségnyújtó akciót szervezünk. Szeretnénk bevonni ebbe a kezdeményezésbe minél több időst és fiatalt, egyháztagot és világi embert, egészséges és fogyatékkal élő testvérünket, határon innen és hatúron túl élőt, hogy együtt tegyünk egymásért, a helyi és gyülekezeti közösségeinkért és a teremtett világért.
BIHart
máj 16
2012
VI. BIHart Református Művészeti Fesztivál 2012. május 16-20. Május 16. 18 óra, Templom Nyitó istentisztelet: igehirdetés Dr. Bölcskei Gusztáv               Közreműködnek: zenész növendékek és tanárok „Indulj, menj Ninivébe…” c. pályázat pályamunkáiból készült kiállítás megnyitója, díjak átadása Május 17. 17 óra: „Gárdonyi Gála” Iskolánk tanulóinak, művészeti csoportjainak bemutatója Sportcsarnok: Everdence Táncszínház előadása Május 18. 10 óra: „Gárdonyi udvar” Egészségmegőrző program, véradás „Szeretethíd” Kárpát-medencei Önkéntes Nap 14 óra:” Bihari Ízek” Önkéntes csoportok főzőversenye „Mozdul a város” tömegsport rendezvény 19 óra: Debreceni Dixilend Jazz Band koncertje                Református Iskola Május 19. 10 óra: XI. Bihari regionális gyermek és ifjúsági néptánc találkozó Sportcsarnok: Határon túli csoportok részvételével Közreműködik a Suttyomba zenekar Népzenei koncert, Táncház Május 20. 10 óra: „Református Egység Napja” Fesztivál záró istentisztelet Templom: Igét hirdet: Kovács Krisztián (Hosszúpályi)
Nemzetközi Börtönmissziós Imahét
ápr 22
2012
A Húsvét ünnepe utáni második vasárnapon (április 22-én) megkezdődik a Nemzetközi Börtönmissziós Imahét Magyarországon, csakúgy, mint a világ 110 országában.
A Vajai Református Templom műemléki helyreállítása zárórendezvény
ápr 21
2012
Hálaadó istentiszteletet tart a Vajai Református Gyülekezet, miután megvalósult templomuk műemléki helyreállítása és turisztikai célú fejlesztése. Igét hirdet Bölcskei Gusztáv református püspök, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke.
„Katonák. Hősök. – Hagyomány és megújulás”
ápr 17
2012
Nagyszabású rendezvénnyel emlékezik a Honvédelmi Minisztérium, a Magyar Honvédség és az 5. Bocskai István Lövészdandár az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kapcsán Debrecenben kibontakozó eseményekre. A Református Nagytemplomban dr. Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke köszönti a megjelenteket, majd dr. Hende Csaba, Magyarország honvédelmi minisztere nyitja meg a „Katonák. Hősök. – Hagyomány és megújulás” országos programsorozat debreceni rendezvényét.
ELÁN
ápr 14
2012
A Debreceni Református Hittudományi Egyetem másodéves intézményi kommunikátor szakos hallgatói szeretettel meghívják Önöket, április 14-én délelőtt 10.00 órától kezdődőELÁN, Egy Lépés az Állatokért Nap című rendezvényükre.
16. századi úrvacsora a Kistemplomban
ápr 10
2012
2012. április 10-én, kedden, Húsvét 3. napján 17 órakor Huszár Gál (1574-ből) húsvéti úrvacsorás liturgiája szerinti alkalom lesz a Kistemplomban. Énekelnek a debreceni egyházzenészek, a kórust vezeti Tóth Anikó.
Húsvét hajnali istentisztelet a fancsikai árpád-kori templomromnál
ápr 08
2012
Húsvét hajnalán a szabad ég alatt - így várja a napfelkeltét, az ünnep csodáját az ifjúság és a hozzájuk csatlakozó Debrecen-Nagytemplomi gyülekezeti tagok is. Húsvét hajnalán, azaz 2012. április 8-án, vasárnap hajnal 4 órakor autóbusz fog indulni a Nagytemplom mellől a Fancsikai templomromhoz. A közös együttlét alkalmával úrvacsorát fogunk venni.