Programajánló
A 10. Debreceni Jótékonysági Aukció - sajtótájékoztató
nov 29
2012
A 10. Debreceni Jótékonysági Aukció szervezői, 2012. november 29-én 15:00 órakor a FÓRUM bevásárlóközpont földszintjén sajtótájékoztatót tartanak.
Nyilas Misi pakk-gyűjtés
nov 27
2012
Számos olyan hátrányos helyzetű gyermek van határon innen és túl, akik hiába vágynak ajándékra karácsonykor, mégsem kaphatnak családjuk kilátástalan anyagi helyzete miatt. Ezen gyermekek számára minden évben gyűjtést szervez a Magyar Református Szeretetszolgálat, hogy számukra se múljon el meglepetés nélkül az ünnep, ezért a korábbi évekhez hasonlóan meghirdeti a Nyilas Misi Pakk cipősdoboz akcióját.
Elváltakat segítő egész napos tréning
nov 24
2012
Elváltakat segítő egész napos tréning lesz november 24-én a bolyai utcai templomban. A tanácsadás ingyenes. Előzetes bejelentkezés szükséges: +36-52-410-811 További információ: refnagyerdo.hu oldalon vagy a /**/ email címen.
Ringató
nov 19
2012
Kismamaklub keretében Ringató kreatív foglalkozást tartanak hétfőnként 9 órától a Debrecen- Nagyerdei Református Egyházközségben.
Vidám színházi est
nov 18
2012
Töltsön velünk egy vasárnap estét! 2012. november 18-án. 16:00 órától a Józsai közösségi ház színháztermében (Józsa park, Nagyszentgyörgy u.)
Keresztyén Párkereső Tréning Nap
nov 17
2012
Dr. Pálhegyi Ferenc előadásával Keresztyén Párkereső Tréning Napot szerveznek.
Árva Bethlen Kata történelmi játék
nov 16
2012
A református egyház áldozatkész nagyasszonyáról, példás hitéről és erkölcsi tartásáról szól az a monodráma, ami a kisvarsányi református templomban lesz látható 2012. november 16-án, pénteken este 6 órától. A történelmi játék címszerepét Kökényessy Ági, a Madách Színház, valamint az Újszínház jeles tagja játssza.
Hálaadás Tuzséron
2012
A tuzséri református templomban projektzáró, hálaadó és orgonaavató istentisztelet lesz november 11-én 14 órától. Igét hirdet: Dr. Bölcskei Gusztáv, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke. Az új orgonát felavatja: Csegei István, a Szabolcs – Beregi Református Egyházmegye esperese. Orgonán közreműködik: Dr. Fekete Károly, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektora.
Krízisétkeztetés
2012
November 1-jétől minden szombaton református gyülekezetek, vállalkozók és civil szervezetetek segítségével ebédet oszt a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség „Reménysugár” Hajléktanok Nappali Melegedője. Bővebb információ: 06-52-320-429
Országos ökumenikus fotókiállítás
2012
Országos ökumenikus fotókiállítás nyílt szombaton a kisújszállási református templomban; a tárlaton több mint félszáz, elsősorban vallási témájú képet tettek közszemlére.