Programajánló
Fotópályázat
aug 23
2012
Országos Ökumenikus Fotópályázatot hirdet a Kisújszállási Református Egyházközség és a kisújszállási Kossuth Fotóklub. A pályázaton részt vehet minden hivatásos és amatőr fotós, aki a pályázat feltételeit elfogadja. A pályázatra beküldhető minden olyan saját készítésű fotó, melynek a témája a hit, remény, szeretet, szokások, építmények.
A Konfi+ konferenciáról
aug 21
2012
A Konfi+ konferencia ebben az évben 2012. augusztus 21-24. között Balatonszárszón kerül megszervezésre, és az identitás témát járjuk körül. Néhány fontos információt szeretnénk közölni a tervezett találkozóról – remélve, hogy még inkább fölkeltjük érdeklődését a konferencia iránt.
Nevelőszülő és gyermektalálkozó
aug 18
2012
Első Nevelőszülő és Gyermektalálkozóját tartja augusztus 18-án a Református Gyermekvédelmi Szolgálat – Nevelőszülői Hálózat. Az Ököritófülpösön 10 órától megrendezésre kerülő alkalmon várhatóan több mint 170-en vesznek részt.
Lélek- és közösségépítő tábor
júl 30
2012
Lélek- és közösségépítő tábort szervez a Debrecen-Füredi úti Református Gyülekezet. A táborba 5 éves kortól 15 éves korig várják a gyerekeket.
Megújult a tiszaszentimrei református templom
júl 22
2012
Megújult a tiszaszentimrei református templom. A felújítás azért volt szükséges, mert a rossz állapotban lévő templom veszélyforrást jelentett a járókelőkre. Omladozott a vakolat, vizesedett a fal, a harangtorony zsalui pedig kihullottak helyükről.
SZIRT
júl 19
2012
2012. július 19-22. között kerül megrendezésre Fehérgyarmaton a Szatmári Ifjú Reformátusok Találkozója - más néven a SZIRT egyházmegyei ifjúsági tábor és fesztivál.
Kántorképző záróhangversenye
júl 13
2012
A Tiszántúli Református Egyházkerület nyári Kántorképző Tanfolyamának záróhangversenye 2012. július 13-án, pénteken 18 órakor kezdődik a Debreceni Református Kistemplomban.
Nagyerdei többgenerációs tábor
júl 09
2012
A Debrecen-Nagyerdei Református Gyülekezet idei többgenerációs nagytábora, több, mint 350 fővel, július 9-15 között a sátoraljaújhelyi Várhegy üdülőben lesz.
XVII. Nemzetközi Népművészeti Tábor Vésztőn
júl 08
2012
A Vésztői Református Egyházközség 2012. július 8-15 ismét megrendezi a Nemzetközi Népművészeti Tábort.
Fesztivállal ünnepel a 100 éves Cégénydányád
júl 06
2012
Szamos menti fesztivállal ünnepli fennállásának 100. évfordulóját a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Cégénydányád július 6-án és 7-én. Péntek este református istentiszteleten emlékeznek az 1912-es faluegyesítésre.