Vasárnap kezdődik az ökumenikus imahét
jan 19
2018
A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa 2018. január 21. és 28. között szervezi az Ökumenikus Imahetet.
Elindult a felterjesztési lehetőség a diakóniai díjakra
jan 19
2018
A református diakóniában, szeretetszolgálatban kiemelkedő szolgálatot végzőket a Zsinat diakóniai díjakkal ismeri el. A gyülekezeti munkában fáradhatatlan gyülekezeti tagokat Kiss Ferenc Díjra, az intézményes szolgálatban kiemelkedő munkatársakat pedig Juhász Zsófia Díjra terjeszthetik fel február 28-ig.
Keresztyén és nemzeti identitás Koreában és Magyarországon – magyar-koreai teológiai konferencia Sárospatakon
jan 15
2018
2018. január 8-12. között Sárospatakon tartotta meg harmadik ülését a Magyar-Koreai Református Teológiai Fórum. A konferencia ezúttal elsősorban a keresztyén és a nemzeti önazonosság szerepét és azok egymáshoz való viszonyát vizsgálta a két ország XX. századi történelmében.
Tőkéczki László temetése
jan 12
2018
2018. január 23-án, kedden, 10 órakor temetik Tőkéczki László Széchenyi-díjas történészt, dunamelléki főgondnokot.
Ökumenikus Imahét 2018
jan 10
2018
Dicsőség, amely nem nyom agyon
jan 2
2018
Aki felismerte Isten dicsőségét, azaz megadja neki azt a súlyt, ami a Mindenhatót, a Tökéletest, a Gondviselőt, a Megváltót és a Megszentelőt megilleti, az az embereket is másképp látja, képes elismerni tehetségüket és teljesítményüket – véli Fekete Károly tiszántúli püspök, akit a reformátori alapelvekről szóló sorozatunk zárásaként a dicsőségről kérdeztünk.
Pályázatot írt ki a HEKS cigánymissziós munkára
dec 20
2018. január 29-ig kérhetnek támogatás a magyarországi református gyülekezetek a Svájci Protestáns Egyházak Segélyszervezetétől (HEKS) a roma gyermekek és családok között végzett szolgálathoz.
Debrecen püspökei együtt látogattak Genfbe
dec 15
Közös zarándokúton vett részt Debrecen három püspöke Genf városában.  Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita, Palánki Ferenc római katolikus püspök és Fekete Károly református püspök 2017. december 7-10. között látogatott a svájci városba, az ökumenikus mozgalom központjába.
Világimanapi Előkészítő Konferencia
dec 13
A 2018. évi Világimanapon, a suriname-i asszonyok, a teremtett világ iránti felelősségünkre, a környezetvédelem fontosságára hívják fel a figyelmünket, a Teremetés könyvének 1-31. igeversei alapján. Liturgiánk címe is ez: „Mindaz, amit Isten alkotott, nagyon jó!”
Missziói referens állás
dec 7
A Magyarországi Református Egyház pályázatot hirdet 1 fő részére referensi munkakör betöltésére a Zsinati Hivatal Missziói Irodáján.