Megnyitotta 2015/2016-os tanévét a DRHE
szept 8
2015
Megnyitotta 2015-2016-os tanévét a Debreceni Református Hittudományi Egyetem szeptember 6-án a debreceni Nagytemplomban. Az ünnepi közgyűlés istentisztelettel kezdődött, majd az elsőéves hallgatók fogadalomtételével folytatódott. Ebben a tanévben hitéleti és nem hitéleti szakokon összesen 128-an kezdik meg elsőévesként tanulmányaikat, a Debreceni Református Kollégium teljesen felújított négyszög épületében.
A remény emberei
szept 8
2015
Regionális roma vezetőképzőt tartott a Wáli István Református Cigány Szakkollégium szeptember 3. és 5. között Beregdarócon. A résztvevők – többségében szakkollégisták – a cigányság generációról generációra „öröklődő" problémáiról, valamint az állam, az egyházak és a roma értelmiség felelősségéről hallhattak. A konferencián bemutatták a WISZ innovációs díjra jelölt gyakornoki programját, s az is kiderült, hogy az állam a következő három évben 1,5 milliárd forinttal támogatja a roma szakkollégiumokat.
Soli Deo Gloria
szept 3
2015
Augusztus utolsó vasárnapján délután ezekkel a szavakkal kezdte igehirdetési szolgálatát a  Gróf Dégenfeld Imre Református Általános Iskola fenntartója a Baktalórántházi Református Egyházközség lelkésze Dr. Kovács Kálmán: - Soli Deo Gloria! Egyedül Istené a dicsőség!
Megnyitotta az új tanévet a DRK Általános Iskolája és Gimnáziuma is
szept 2
2015
Augusztus 30-án délután tartotta, a debreceni Nagytemplomban tanévnyitó ünnepségét a Debreceni Református Kollégium Általános Iskolája és Gimnáziuma is.
Csaknem 200 kisdiák kezdi a tanévet a makói református iskolában
2015
Hálaadó istentisztelettel nyitották meg a 2015-2016-os tanévet vasárnap a makói Újvárosi Református Templomban. A Szikszai György Református Iskolában 194 kisdiák tanul. Az intézmény az elmúlt tizenöt esztendőben teljesen megújult, egy összesen 85 millió forintos beruházásnak köszönhetően legutoljára a Szikszai utcai főépület is új köntöst kapott.
Új fenntartóval nyílt az Aranyossy tanéve
2015
Augusztus 31-én, hétfőn délután tartották a hódmezővásárhelyi Aranyossy Ágostonban a 2015/2016-os tanévnyitó ünnepséget. Ennek helyszíne a Református Ótemplom volt, ugyanis átkerült az intézmény a KLIK-től az egyház fenntartásába.
Első tanévét nyitotta a református gimnázium Hajdúnánáson
2015
Első tanévét nyitotta meg egyházi iskolaként a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Gimnázium, Szakközépiskola, Szakiskola és Kollégium gimnáziumi része. Az augusztus 31-én megtartott tanévnyitón a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke hirdetett igét.
Vezetőképző konferencia Beregdarócon
aug 28
2015
Regionális roma közösségi vezetőképző konferenciát tartanak Beregdarócon, szeptember 3. és 6. között. A találkozó egyik hangsúlyos témája a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium (WISZ)  gyakornoki programja lesz.
Folytatódik „A világ világossága” - Tanoda program
aug 14
2015
Folytatódik „A világ világossága” - Tanoda program a Tiszántúli Református Egyházkerület Cigánymisszióján beül. A tanodás gyermekek július 30 és augusztus 2 között Középhután táboroztak.
Pótfelvételi a DRHE-n
júl 25
2015
A Debreceni Református Hittudományi Egyetem pótfelvételt hirdet a 2015/16. tanévre  az alábbi hitéleti szakokra: