A WISZ hallgatóival találkozott Fekete Károly püspök
feb 18
2016
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium hallgatói számára 2016. január 31-e is ugyanúgy indult, mint a többi vasárnap. Azonban ez a nap a találkozások napja lehetett a számunkra, hiszen részünk volt égi és földi találkozásban egyaránt.
Református középiskolák XIII. országos röplabda bajnoksága
feb 16
2016
Az idén XIII. alkalommal került megrendezésre február 5-én és 6-án a Református Középiskolák Röplabda Bajnoksága, melynek házigazdája először lett a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma. Iskolánk vállalta, hogy a RIDISZ támogatásával biztosítja a rendezést, a helyszínt, a pályát és versenybírókat. Célunk az egykori református középiskolai röplabda hagyományok ápolása, az országos versenyrendszer fenntartása, illetve a református középiskolákban folyó eredményes röplabda munka segítése, népszerűsítése volt. Reméltük, hogy méltó házigazdái leszünk a rendezvénynek, és növekszik a résztvevő csapatok száma.
Felnőni és megnyílni
feb 15
2016
Felnőni és megnyílni címmel rendez interaktív kiállítást a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet február 15. és március 11. között a Debreceni Egyetem mindhárom campusán. A kiállítást február 15-én nyitotta meg Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület Püspöke és Jávor András, a Debreceni Egyetem Rektorhelyettese.
Kápolnaavató a felújított Kollégiumban
feb 12
2016
Felavatták február 12-én, 11 órától a Debreceni Református Hittudományi Egyetem felújított épületében az intézmény első saját kápolnáját.
Téged is vár a DRHE!
feb 10
2016
Felvételt hirdet a 2016/17-es tanévre a Debreceni Református Hittudományi Egyetem. Bővebb tájékoztatás a DRHE Tanulmányi Osztályától kérhető. (email: /**/ ). További részletek:
Ökumenikus istentisztelet a debreceni börtönben
feb 4
2016
Kevés ember van, aki szívesen lépi át a börtön kapuját. Lelkipásztorként sem egyszerű, hiszen sokféle ember fordul meg ezen a helyen. Találkozhatunk itt bőven összetört lelkekkel, romokban heverő emberi sorsokkal. Mégis azt gondolom, hogy a hozzájuk vezető lelki út sokszor egyszerűbb és könnyebb.
„Hogyan lehet a hátrányból előnyt kovácsolni?”
jan 15
2016
„Hogyan lehet a hátrányból előnyt kovácsolni?” címmel szervezte meg tehetséggondozó konferenciáját január 15-én, 10 órától a Wáli István Református Cigány Szakkollégium. A találkozónak a Debreceni Református Kollégium Díszterme adott otthont.
Felvételit hirdet a debreceni cigány szakkollégium
jan 14
2016
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium felvételit hirdet a 2015–2016-os tanév második félévére. A WISZ létrehozását az a szándék vezérelte, hogy segítse a cigány származású és/vagy hátrányos helyzetű, tehetséges fiatalok felfedezését és tehetségük kibontakoztatását. A feladat egyszerre örömteli misszió és kötelesség, része a Magyarországi Református Egyház szolgálatának, melyet a magyar kormány és az Európai Unió egyaránt támogat. A szakkollégium hosszú távon biztos alapokra felépített, eredményes tudásközpont kíván lenni, amely érdemben segíti a tehetséges cigány fiatalok sikeres életpályáját és a hazai cigány közösségek felzárkózását.
Felvételi a DRHE-n 2016/2017
jan 4
2016
Felvételt hirdet a 2016/17-es tanévre a Debreceni Református Hittudományi Egyetem. Bővebb tájékoztatás a DRHE Tanulmányi Osztályától kérhető. (email: /**/ ). Várjuk jelentkezését!
Kötelező romológia- tantárgyak a DRHE-n
dec 18
2015
A Debreceni Református Hittudományi Egyetem úgy határozott, hogy valamennyi szakján a hallgatók számára kötelező romológiai képzést ír elő.