Pályázat intézményvezetői állásra
márc 3
2016
A Karcagi Református Egyházközség pályázatot hirdet a Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola intézményvezetői (magasabb vezető) megbízás ellátására.
Fenntartói értekezlet a Dóczyban
márc 2
2016
Munkalátogatást tett február 29-én Fekete Károly püspök és Veress Bertalan tanügyi főtanácsos, a Tiszántúli Református Egyházkerület fenntartásában működő Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumában, ahol fenntartói értekezlet keretében tekintették át a tanári karral közösen az iskola helyzetét és a jövőjét meghatározó távlati terveket.
Istentisztelet Nagyfán
márc 1
2016
Február utolsó szombatján családi istentisztelet helyszíne volt a Szegedi Fegyház és Börtön nagyfai Kálvin Kápolnája, dr. Fekete Károly református püspök szolgálatával. A szellemi vetélkedőn jól szereplő fogvatartottak családtagjaikat is meghívhatták az egyházi rendezvényre, tíz elítélthez 14 családtag érkezett.
A WISZ hallgatóival találkozott Fekete Károly püspök
feb 18
2016
A Wáli István Református Cigány Szakkollégium hallgatói számára 2016. január 31-e is ugyanúgy indult, mint a többi vasárnap. Azonban ez a nap a találkozások napja lehetett a számunkra, hiszen részünk volt égi és földi találkozásban egyaránt.
Református középiskolák XIII. országos röplabda bajnoksága
feb 16
2016
Az idén XIII. alkalommal került megrendezésre február 5-én és 6-án a Református Középiskolák Röplabda Bajnoksága, melynek házigazdája először lett a Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma. Iskolánk vállalta, hogy a RIDISZ támogatásával biztosítja a rendezést, a helyszínt, a pályát és versenybírókat. Célunk az egykori református középiskolai röplabda hagyományok ápolása, az országos versenyrendszer fenntartása, illetve a református középiskolákban folyó eredményes röplabda munka segítése, népszerűsítése volt. Reméltük, hogy méltó házigazdái leszünk a rendezvénynek, és növekszik a résztvevő csapatok száma.
Felnőni és megnyílni
feb 15
2016
Felnőni és megnyílni címmel rendez interaktív kiállítást a Debreceni Református Egyetemi Gyülekezet február 15. és március 11. között a Debreceni Egyetem mindhárom campusán. A kiállítást február 15-én nyitotta meg Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület Püspöke és Jávor András, a Debreceni Egyetem Rektorhelyettese.
Kápolnaavató a felújított Kollégiumban
feb 12
2016
Felavatták február 12-én, 11 órától a Debreceni Református Hittudományi Egyetem felújított épületében az intézmény első saját kápolnáját.
Téged is vár a DRHE!
feb 10
2016
Felvételt hirdet a 2016/17-es tanévre a Debreceni Református Hittudományi Egyetem. Bővebb tájékoztatás a DRHE Tanulmányi Osztályától kérhető. (email: /**/ ). További részletek:
Ökumenikus istentisztelet a debreceni börtönben
feb 4
2016
Kevés ember van, aki szívesen lépi át a börtön kapuját. Lelkipásztorként sem egyszerű, hiszen sokféle ember fordul meg ezen a helyen. Találkozhatunk itt bőven összetört lelkekkel, romokban heverő emberi sorsokkal. Mégis azt gondolom, hogy a hozzájuk vezető lelki út sokszor egyszerűbb és könnyebb.
„Hogyan lehet a hátrányból előnyt kovácsolni?”
jan 15
2016
„Hogyan lehet a hátrányból előnyt kovácsolni?” címmel szervezte meg tehetséggondozó konferenciáját január 15-én, 10 órától a Wáli István Református Cigány Szakkollégium. A találkozónak a Debreceni Református Kollégium Díszterme adott otthont.