Tíz esztendős lett a Szentesi Református Idősek Otthona
ápr 13
2018
A Szentesi Református Idősek Otthona április 10-én rendezte meg az intézmény fennállásának 10. évfordulója tiszteletére a jubileumi ünnepségét.
Otthontól az otthonig
feb 6
2018
„Ők a mi gyerekeink: nekem otthon van kettő, itt meg 63, számomra ez a természetes” – a XI. Tiszántúli Református Jótékonysági Bálon a Nagydobronyi Irgalmas Samaritánus Református Gyermekotthon részére gyűjtenek. A bálra készülve megnéztük, hogyan is telnek a kárpátaljai intézmény hétköznapjai.
Karácsony a Honvéd Középiskolában
dec 22
Karácsonyi ünnepséget tartottak a debreceni Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégiumban. Immár hagyománnyá vált, hogy ilyenkor a debreceni dandár tábori lelkészei is köszöntik a növendékeket illetve a tanári kart az ország egyetlen katonai középiskolájában.
Pótfelvételi a KRE TFK hitéleti képzéseire - 2017
aug 2
A Károli Gáspár Református Egyetem Tanítóképző Főiskolai Kara (2750 Nagykőrös, Hősök tere 5.) pótfelvételt hirdet hitéleti szakjaira (diakónus, kántor, hittanoktató) nappali és levelező munkarendben.
Jó gyakorlat a Jó Pásztorban
júl 26
Oktatási Hivatal Bázisintézménye címet kapott a hajdúböszörményi Jó Pásztor Református Óvoda idén. Az elismerés három évre szól. A cél többek között, hogy ez idő alatt az intézményben már bevált jó gyakorlatot megismerhessék és alkalmazhassák más óvodák is. Hajdú-Bihar megyében négy, Hajdúböszörményben pedig két óvoda kapta meg a bázisintézmény címet.
"Protestáns iskolatörténeti mozaik" c. vándorkiállítás Berettyóújfaluban
jan 23
A Református Tehetséggondozó Alapítvány a Reformáció Emlékbizottság támogatásával a reformáció 500. évfordulója alkalmából hozta létre a "Protestáns iskolatörténeti mozaik" című vándorkiállítást.
Három éves az Egyháztáji vásár - hanganyaggal
szept 8
2016
Immár három éve működik sikeresen az Egyháztáji vásár, a Magyar Református Szeretetszolgálat kistermelői piaca Debrecenben. Az eddigiek értékelésére és a jövő terveinek megfogalmazására Kocsis Attilát, az Egyháztáji program vezetőjét kérte Oláh Ilona az Európa Rádióban.
Rekord részvétel a Csongrád Megyei Idegennyelvi Versenyen
márc 17
2016
A hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium idén is meghirdette a Csongrád Megyei Középiskolák Idegen Nyelvi Versenyét.
Pályázat intézményvezetői állásra
márc 3
2016
A Karcagi Református Egyházközség pályázatot hirdet a Karcagi Nagykun Református Gimnázium és Egészségügyi Szakközépiskola intézményvezetői (magasabb vezető) megbízás ellátására.
Fenntartói értekezlet a Dóczyban
márc 2
2016
Munkalátogatást tett február 29-én Fekete Károly püspök és Veress Bertalan tanügyi főtanácsos, a Tiszántúli Református Egyházkerület fenntartásában működő Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumában, ahol fenntartói értekezlet keretében tekintették át a tanári karral közösen az iskola helyzetét és a jövőjét meghatározó távlati terveket.