Re:formálj! - Elindult a regisztráció a Csillagpontra
máj 11
Elindult a 2017-es Csillagpont Református Ifjúsági Találkozó új honlapja és ezzel együtt a résztvevők számára a regisztráció is.
Hálaadó Istentisztelet Hajdúszováton – hanganyaggal
máj 09
"Hatalmas dolgot tett velünk az Úr, ezért örvendezünk." Zsoltárok 126,3 A Hajdúszováti Református Egyházközség 2017. május 6-án, szombaton 14 órai kezdettel hálaadó istentiszteletet tartott a reformáció 500 éves évfordulójára felújított templom örömére.
Protestáns Költészet – Versbemutató Fehérgyarmaton
máj 09
„Verset mondani nemzetépítő feladat!”     (Latinovics Zoltán) A Fehérgyarmati Református Gyülekezet Pilder Mária Református Nőszövetsége Protestáns Költészet címmel versbemutatót szervezett 2017. április 23-án vasárnap a Harmadik Évezred Templomába.
Protestáns iskolatörténeti kiállítás nyílt Kolozsváron
máj 09
Kolozsvárra érkezett a Protestáns iskolatörténeti mozaik című vándorkiállítás a Református Tehetséggondozó Alapítvány kuratóriumának és a Kolozsvári Református Kollégium közreműködésének köszönhetően, a Reformáció Emlékbizottság támogatásával. A tárlatot május 10-ig tekinthetik meg az érdeklődők a kollégium dísztermében.
Szatmári Református Egyházmegye Ifjúsági Nap 2017
máj 09
„A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre.” (2Tim 3, 16)   Április 8-án, szombaton rendezte meg a Szatmári Református Egyházmegye az ifjúsági napját Jánkmajtison.  Az elváráson felüli jelentkezésnél is többen jöttek el, összesen 180 fő regisztrált.
Formálódik az idei Csillagpont
máj 08
2017. július 25. és 29. között Debrecenben kerül sor a 8. Csillagpont Református Ifjúsági Találkozóra. Az előkészületekről a helyszínen tartottak megbeszélést a szervezők.
A Szentírás Vándorútja a Barabási Református Egyházközségben
máj 08
„Adjatok hálát az Úrnak, mert jó, mert örökké tart szeretete” Zsolt 136,1 - ezzel a Bibliai alapvetéssel és gondolattal a szívünkben állhattunk meg 2017. május 6-án, amikor fogadtuk a közénk érkező vándorútjára indított Szentírást.
Revideált újfordítású Biblia
máj 05
A Magyar Bibliatársulati Alapítvány gondozásában 2014-ben jelent meg a protestáns Újfordítású Biblia (1975) legújabb revideált változata, a „Revideált újfordítású Biblia” (RÚF, 2014), melyet a Magyarországi Református Egyház Zsinata az Újfordítású Biblia hivatalos változatának nyilvánított.
Ajánlattételi felhívás - iskolatej szállítására
máj 05
A Tiszántúli Református Egyházkerület, mint fenntartó az óvoda- és iskolatej program szabályozásáról szóló 21/2017. (IV. 26. ) FM rendeletben (a továbbiakban: Rendelet) foglaltaknak megfelelően, a fenntartásában működő alább megnevetett intézmény tanulói számára a 2017-18. tanév során történő iskolatej szállítására az alábbi ajánlattételi felhívást teszi közzé.
A reformáció 500. évfordulójának jegyében világsztárokat vár a Con Spirito Egyházzenei Fesztivál
máj 04
Hagyományaihoz híven a Filharmónia Magyarország idén is megrendezi egyházzenei rendezvénysorozatát. A reformáció ötszázadik és a magyar reformátusság alapításának négyszázötvenedik évfordulójának tiszteletére Debrecen kerül a középpontba, de május 30. és június 5. között Nyíregyháza, Budapest, Pécs és Békéscsaba templomaiban is felcsendülnek fél évezred protestáns zenei remekei.