A Szentírás vándorútja a Nyíregyháza-Kertváros Református Egyházközségben
júl 31
A Reformáció 500. és a Tiszántúli Református Egyházkerület fennállásának 450. évfordulója alkalmából vándorútra indított Szentírás 2017. július 29-én megérkezett Nyíregyházára, a Kertvárosi gyülekezetbe is.
A Szentírás vándorútja a Kálmánházi Református Egyházközségben
júl 31
A Szentírás vándorútja elnevezésű egyházkerületi program kapcsán a gyülekezetről gyülekezetre járó Biblia 2017. július 28-án ért Kálmánházára.
A Szentírás vándorútja az Újfehértói Református Egyházközségben
júl 29
A reformáció 500. és a Tiszántúli Református Egyházkerület fennállásának 450. évfordulója alkalmából elindult Vándorbiblia 2017. július 27-én megérkezett Újfehértóra.
Választ kell adnod!
júl 29
„A reformáció az a pont, amikor megtörténik a csoda az ember életében, amikor magától jön rá, mit kell tennie” – fogalmazott Szanyi György kárpátaljai lelkipásztor péntek esti áhítatában. A Csillagpont utolsó teljes napján a résztvevők arra a kérdésre keresték a választ, hogyan lehetnek ők is a reformáció folyamatának részeseivé.
Vetkőzzetek, öltözzetek, repüljetek!
júl 29
A találkozó napjai alatt valamit levetkőztünk, és valami újba öltöztünk fel lélekben. Miért tettük ezt? Hogy merjünk álmodni, és megtenni azt, ami lehetetlen – erre buzdított Mike Pál utolsó csillagpontos főelőadásában.
DRHE pótfelvételi a 2017/18. tanévre
júl 28
A Debreceni Református Hittudományi Egyetem pótfelvételt hirdet a 2017/18. tanévre  az alábbi hitéleti szakokra:
Krisztusban hozta el
júl 28
„Isten Jézusban kínálja a szabadítást, mely átformálja lényeteket – és gondolataitokat is” – mutatott rá áhítatában Kiss Miklós felvidéki lelkipásztor. A Csillagpont csütörtöki napja Jézus életünkben betöltött szerepének vizsgálatával telt.
Biztonságos hely tékozló fiaknak
júl 28
A biztonságos helyről, a mákos beigliről, a tékozló fiúról és az öt soláról szólt második előadásában Mike Pál lelkipásztor.
Az otthon itt van
júl 27
„Ameddig az ember látja az aranyfonalat, addig van reformáció. Addig lehet változást remélni, addig van még megújulás” – fogalmazott áhítatában Lovász Krisztián lelkipásztor. A Csillagpont első teljes napján Jézus Krisztus és a reformáció kapcsolatát vizsgálták meg a résztvevők.
Jézussal indult a reformáció
júl 27
Közösség, tánc, ölelés – ez Isten eredeti terve az emberrel, akit elpecsételt, biztonságba helyezett, és akivel közösséget vállalt. Erről az eredeti tervről és ennek megromlásáról beszélt szerda reggeli első előadásában Mike Pál, a Csillagpont főelőadója.