Elhunyt Kéki Imre
okt 11
Szomorú szívvel, Isten akaratában megnyugodva tudatjuk mindazokkal, akik ismerték, tisztelték és szerették, hogy Kéki Imre nyugalmazott református lelkipásztor 81 éves korában elhunyt. Temetése október 24-én 11 órakor lesz a debreceni köztemetőben.
Október végéig lehet jelentkezni a Nyilas Misi Ösztöndíjra
okt 10
A tehetség kincs! mottóval hirdette meg Nyilas Misi Ösztöndíj Programját a Magyar Református Szeretetszolgálat.
Istentisztelet a családdal a Kálvin Kápolnában Szegeden
okt 10
Családi istentiszteletet tartottak október 6-án Nagyfán, a Szegedi Fegyház és Börtön III. objektumában. Tizenegy elítélt érdemelte ki jó magatartásával, hogy családjával együtt hallgassa az igét a börtön Kálvin Kápolnájában, majd családi beszélőn találkozhattak rokonaikkal.
A Szentírás vándorútja a Mezőtúri Református Egyházközségben
okt 10
2017. október 2-án a Szendy Pál Református Idősek Otthonában fogadta a Vándor Bibliát Mihalina László lelkészelnök, melyet Kereszti Roland túrkevei lelkipásztor adott át. Ezzel kezdetét vette a Református Egyházközség Idősek Otthonában az Idősek Hete is, hiszen október 1-én volt az Idősek Világnapja.
Presbiteri találkozó Vásárosnaményban
okt 10
Presbiteri találkozót tartottak szeptember 24-én a Hirdesd az Igét! programsorozat részeként Vásárosnaményban a Szabolcs-Beregi Református Egyházmegye és a Tiszántúli Református Egyházkerület közös szervezésében.
A holland felsőház elnöke Debrecenben
okt 09
2017. október 4-én szerdán látogatást tett Debrecenben Ankie Broekers-Knol, a holland parlament felsőháza elnöke. A hivatalos látogatásra érkezett holland politikus a reformáció 500. évfordulója jegyében látogatott városunkba, a Tiszántúli Református Egyházkerület vendégeként.
Egyházmegyei Csendeshét Berekfürdőn
okt 08
"Van Mózesük és vannak prófétáik, hallgassanak azokra! "(Lk 16, 29)   Szeptember 25-29. között a Szatmári-,  Nagykunsági-,  és a Kézdi-Orbai Református Egyházmegyék, Szalay Kont és Koncz Tibor esperes urak vezetésével,  csendeshetet tartottak Berekfürdőn.  Az ötnapos alkalmon 150 fő vett részt és mindenki megtalálhatta benne a lelki-testi felüdülésének lehetőségét.
Szatmári Református Templomok kiállítás a Reformáció 500. évfordulójának tiszteletére
okt 08
A Fehérgyarmati Pilder Mária Református Nőszövetség és a Szatmári Alkotók Közössége 2017. október 3-án megnyitotta a Szatmári Református Templomok című kiállítást a Reformáció 500 évfordulójának tiszteletére.
II. Napközis Hittantábor Fehérgyarmaton
okt 08
2017. augusztus 7. és 11. között második alkalommal rendeztük meg a Napközis Hittantáborunkat. Az előző év áldásain felbuzdulva, csaknem megduplázva a létszámot közel 90 gyermek táborozott a templomkertben, belakva az Isten házát és udvarát.
Vitális Sándor - nyugalmazott vasdiplomás református lelkipásztor - 1926-2017.
okt 08
Vitális Sándor Kisújszálláson született 1926. november 2-án, szülei Vitális Pál és Szilágyi Etelka. A két szülő mellett 4 testvér ülte körül a családi asztalt.