Diakóniai nap
2013. január 28.

A jogszabályi környezet változásai új feladatok és kihívások elé állítják a református egyház diakóniai szolgálatát. A változások áttekintését és az új helyzetből adódó gyakorlati problémák megoldását kívánta segíteni a Tiszántúli Református Egyházkerület azzal a diakóniai szakmai nappal, amelyet január 28-án tartottak meg Debrecenben.

A nyitó áhítaton Bölcskei Gusztáv arról beszélt, hogy a változó körülmények között az a legfontosabb, hogy „az evangélium igazságát és üzenetét megőrizzük”.

alt

A bentlakásos intézmények finanszírozása jelentősen megváltozik, ami leginkább a házi gondozást végzőknek okoz nehézségeket – hangsúlyozta a szeretetszolgálati iroda vezetője. Czibere Károly tájékoztatása alapján a finanszírozás alapvetően megváltozik, ugyanis az egyházi kiegészítés 30 százalékponttal csökkent, ezért megfontoltabb, kiszámíthatóbb működésre kell áttérni – hangsúlyozta a szakember. Az irodavezető hozzátette: a házigondozás a legnagyobb vesztese a jelenlegi átalakításoknak, annak ellenére, hogy a kormányzat az alapellátás megerősítéséről beszél.

Czibere Károly hangsúlyozta: a nevelőszülői hálózat bővítése előtt állnak, hiszen 2014-től életbe lép az a szabály, hogy 12 évnél fiatalabb állami gondozott gyereknek családban kell helyet találni. Ezért is várják nevelőszülők jelentkezését – tette hozzá.

Czibere Károly beszámolt arról is, hogy szoros együttműködést kötnek a kormányzattal és a nemzeti eszközkezelővel, hogy a devizahiteles családok számára segítsenek. Többszáz családnak nyújtanak majd krízisellátást. A felmérések egyébként azt mutatják, hogy a bajba került családok döntő többsége Tiszántúlon él – tette hozzá.

A diakónia új kihívásainak áttekintése során az aktuális szakmai kérdésekre Erdős Zsuzsannától, a Schweitzer Albert Református Szeretetotthon módszertani munkatársától kaptak választ az érintett református intézmények fenntartói, vezetői és munkatársai.

A szakmai nap résztvevői megismerhették a készülő Szeretetháló nevű honlapot is, amely egyfajta virtuális kapocs lesz: itt jelentkezhetnek majd az önkéntesek, és ugyanitt tehetik közzé az önkénteseknek kínált szolgálati lehetőségeiket a református intézmények, missziók és szervezetek – mondta Vad Lilla, a Magyar Református Szeretetszolgálat önkéntesekkel foglalkozó munkatársa.

Napi ige
2015.07.05.
1Móz 41,37–57
37 Tetszett ez a beszéd a fáraónak és minden udvari emberének. 38 A fáraó ezt mondta szolgáinak: Találhatunk-e ehhez hasonló embert, akiben isteni lélek van? 39 Józsefnek pedig ezt mondta a fáraó: Miután Isten mindezt neked adta tudtul, nincs hozzád fogható értelmes, bölcs ember. 40 Te felügyelsz majd a házamra, és egész népem a te szavadnak engedelmeskedik. Csak a trón tesz engem nagyobbá nálad. 41 Azután ezt mondta a fáraó Józsefnek: Nézd, én téged egész Egyiptom felügyelőjévé teszlek! 42 Azzal levette a fáraó a pecsétgyűrűt az ujjáról, és József ujjára húzta, gyolcsruhába öltöztette, és aranyláncot tett a nyakába. 43 Majd körülhordoztatta második kocsiján, és így kiáltottak előtte: Térdre! Így tette őt egész Egyiptom...
Ha rendszeresen szeretne
értesülni Egyházkerületünk híreiről, programjairól, Iratkozzon fel hírlevelünkre.
feliratkozás
Csillagpont 2015 1% - 2015