Diakóniai nap
2013. január 28.

A jogszabályi környezet változásai új feladatok és kihívások elé állítják a református egyház diakóniai szolgálatát. A változások áttekintését és az új helyzetből adódó gyakorlati problémák megoldását kívánta segíteni a Tiszántúli Református Egyházkerület azzal a diakóniai szakmai nappal, amelyet január 28-án tartottak meg Debrecenben.

A nyitó áhítaton Bölcskei Gusztáv arról beszélt, hogy a változó körülmények között az a legfontosabb, hogy „az evangélium igazságát és üzenetét megőrizzük”.

alt

A bentlakásos intézmények finanszírozása jelentősen megváltozik, ami leginkább a házi gondozást végzőknek okoz nehézségeket – hangsúlyozta a szeretetszolgálati iroda vezetője. Czibere Károly tájékoztatása alapján a finanszírozás alapvetően megváltozik, ugyanis az egyházi kiegészítés 30 százalékponttal csökkent, ezért megfontoltabb, kiszámíthatóbb működésre kell áttérni – hangsúlyozta a szakember. Az irodavezető hozzátette: a házigondozás a legnagyobb vesztese a jelenlegi átalakításoknak, annak ellenére, hogy a kormányzat az alapellátás megerősítéséről beszél.

Czibere Károly hangsúlyozta: a nevelőszülői hálózat bővítése előtt állnak, hiszen 2014-től életbe lép az a szabály, hogy 12 évnél fiatalabb állami gondozott gyereknek családban kell helyet találni. Ezért is várják nevelőszülők jelentkezését – tette hozzá.

Czibere Károly beszámolt arról is, hogy szoros együttműködést kötnek a kormányzattal és a nemzeti eszközkezelővel, hogy a devizahiteles családok számára segítsenek. Többszáz családnak nyújtanak majd krízisellátást. A felmérések egyébként azt mutatják, hogy a bajba került családok döntő többsége Tiszántúlon él – tette hozzá.

A diakónia új kihívásainak áttekintése során az aktuális szakmai kérdésekre Erdős Zsuzsannától, a Schweitzer Albert Református Szeretetotthon módszertani munkatársától kaptak választ az érintett református intézmények fenntartói, vezetői és munkatársai.

A szakmai nap résztvevői megismerhették a készülő Szeretetháló nevű honlapot is, amely egyfajta virtuális kapocs lesz: itt jelentkezhetnek majd az önkéntesek, és ugyanitt tehetik közzé az önkénteseknek kínált szolgálati lehetőségeiket a református intézmények, missziók és szervezetek – mondta Vad Lilla, a Magyar Református Szeretetszolgálat önkéntesekkel foglalkozó munkatársa.

Napi ige
2015.03.02.
Jn 12,44–50
44 Jézus pedig hangos szóval ezt mondta: Aki hisz énbennem, az nem énbennem hisz, hanem abban, aki elküldött engem; 45 és aki engem lát, az azt látja, aki elküldött engem. 46 Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben. 47 Ha valaki hallja az én beszédeimet, de nem tartja meg azokat, én nem ítélem el azt; mert nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem. 48 Aki elvet engem, és nem fogadja el az én beszédeimet, annak van ítélő bírája: az az ige, amelyet szóltam, az ítéli el őt az utolsó napon. 49 Mert én nem magamtól szóltam, hanem aki elküldött engem, maga az Atya parancsolta meg nekem, hogy mit mondjak, és mit beszéljek. 50 Én pedig tudom, hogy az ő parancsolata...
Ha rendszeresen szeretne
értesülni Egyházkerületünk híreiről, programjairól, Iratkozzon fel hírlevelünkre.
feliratkozás
Európa Rádió Kálvin emlékévek Lícium