Diakóniai nap
2013. január 28.

A jogszabályi környezet változásai új feladatok és kihívások elé állítják a református egyház diakóniai szolgálatát. A változások áttekintését és az új helyzetből adódó gyakorlati problémák megoldását kívánta segíteni a Tiszántúli Református Egyházkerület azzal a diakóniai szakmai nappal, amelyet január 28-án tartottak meg Debrecenben.

A nyitó áhítaton Bölcskei Gusztáv arról beszélt, hogy a változó körülmények között az a legfontosabb, hogy „az evangélium igazságát és üzenetét megőrizzük”.

alt

A bentlakásos intézmények finanszírozása jelentősen megváltozik, ami leginkább a házi gondozást végzőknek okoz nehézségeket – hangsúlyozta a szeretetszolgálati iroda vezetője. Czibere Károly tájékoztatása alapján a finanszírozás alapvetően megváltozik, ugyanis az egyházi kiegészítés 30 százalékponttal csökkent, ezért megfontoltabb, kiszámíthatóbb működésre kell áttérni – hangsúlyozta a szakember. Az irodavezető hozzátette: a házigondozás a legnagyobb vesztese a jelenlegi átalakításoknak, annak ellenére, hogy a kormányzat az alapellátás megerősítéséről beszél.

Czibere Károly hangsúlyozta: a nevelőszülői hálózat bővítése előtt állnak, hiszen 2014-től életbe lép az a szabály, hogy 12 évnél fiatalabb állami gondozott gyereknek családban kell helyet találni. Ezért is várják nevelőszülők jelentkezését – tette hozzá.

Czibere Károly beszámolt arról is, hogy szoros együttműködést kötnek a kormányzattal és a nemzeti eszközkezelővel, hogy a devizahiteles családok számára segítsenek. Többszáz családnak nyújtanak majd krízisellátást. A felmérések egyébként azt mutatják, hogy a bajba került családok döntő többsége Tiszántúlon él – tette hozzá.

A diakónia új kihívásainak áttekintése során az aktuális szakmai kérdésekre Erdős Zsuzsannától, a Schweitzer Albert Református Szeretetotthon módszertani munkatársától kaptak választ az érintett református intézmények fenntartói, vezetői és munkatársai.

A szakmai nap résztvevői megismerhették a készülő Szeretetháló nevű honlapot is, amely egyfajta virtuális kapocs lesz: itt jelentkezhetnek majd az önkéntesek, és ugyanitt tehetik közzé az önkénteseknek kínált szolgálati lehetőségeiket a református intézmények, missziók és szervezetek – mondta Vad Lilla, a Magyar Református Szeretetszolgálat önkéntesekkel foglalkozó munkatársa.

Napi ige
2014.10.01.
Jer 4,1–18
1 Ha meg akarsz térni, Izráel – így szól az Úr –, hozzám térj meg! Ha eltávolítod színem elől förtelmes bálványaidat, ne ingadozz! 2 Ha őszintén esküszöl az élő Úrra, a törvénynek és az igazságnak megfelelően, akkor áldást kapnak tőle a népek, és vele dicsekszenek. 3 Ezt mondja az Úr a júdaiaknak és a jeruzsálemieknek: Szántsatok föl új szántóföldet, ne vessetek a tövisek közé! 4 Metélkedjetek körül az Úrért, távolítsátok el szívetek előbőrét, Júda férfiai és Jeruzsálem lakói! Különben fellángol haragom, mint a tűz, és égni fog olthatatlanul gonosztetteitek miatt! 5 Adjátok hírül Júdában, hirdessétek Jeruzsálemben, és mondjátok: Fújjátok meg a kürtöt országszerte! Kiáltsatok teljes erővel, és...
Ha rendszeresen szeretne
értesülni Egyházkerületünk híreiről, programjairól, Iratkozzon fel hírlevelünkre.
feliratkozás
Európa Rádió Kálvin emlékévek Lícium